שירותי ענן – מה זה בעצם אומר?

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על טכנולוגית הענן שפרצה לחיינו. מה זה בעצם אומר? למי זה מתאים? האם באמת מדובר בטכנולוגיה הבטוחה ביותר כיום, למרות שאינני יכול לראות אותה?

סיון לי סרבר 

מחשוב בענן (Cloud Computing) הוא שירות הניתן למשתמש על ידי מחשב מרוחק, אליו מתחברים דרך האינטרנט. "ענן" הוא דימוי לרשת האינטרנט בו נמצאים הנתונים הדיגיטליים של העסק שלך. בשפה פשוטה, זה אומר שכל החומרים שנמצאים על המחשב שלך מגובים בצורה כזו שלא יכול לקרות להם שום דבר. אם למשל תקף את העסק שלך וירוס, מחשב תקול או כל בעיה העלולה לגרום לך לאבד נתונים – נוכל לשחזר אותם במהירות ובקלות.

לשירותי ענן יש מגוון יתרונות שיכולים להועיל לכל עסק, מקטן ועד גדול. ראשית, כל החומר מגובה בצורה הבטוחה והמתקדמת ביותר היום. המידע מאוחסן בחוות שרתים בינלאומיות של החברות הגדולות בעולם, כדוגמת מיקרוסופט, כך שנוכל להיות בטוחים שהחומר שלנו בידיים טובות. חוות שרתים אלה נותנות מענה למגוון רחב של צרכים ומגזרים, כמו מפתחי אפליקציות, מפעילי אתרי אינטרנט, מנהלי מערכות מחשוב ארגוניות ועד המשתמש הפשוט.

יתרון נוסף הוא שאין יותר צורך במכשירים ישנים שהשתמשנו בהם בעבר לגיבויים, כמו למשל דיסקים חיצוניים שחשופים לבעיות בדיוק כמו המחשב שלך. הדיסקים החיצוניים נמצאים פיזית במשרד, ככה שאם משהו קורה במשרד (גניבה, שריפה), כל החומרים הולכים לאיבוד ביחד עם המחשב. מה גם שמדובר בעלויות מינימליות וללא צורך במחשב נוסף או בציוד ותוכנות תשתית.

יתרון אחרון וחשוב לא פחות הוא הורדת העומס מהמחשב הפרטי שלנו והגדלת המהירות שלו. ברגע שאנו מגבים את החומרים שלנו בגורם חיצוני, אנו יכולים לדאוג שהמחשב שלנו יהיה נקי ופנוי ובצורה כזו יעבוד הרבה יותר מהר.

פתרונות מחשוב ענן מתאימים כמעט לכולם, או בעצם לכל אדם שיש ברשותו מחשב. גם אם הוא אדם פרטי והמחשב משמש לצרכי פנאי, כנראה יהיו בו קבצים, תמונות וחומרים שהוא ירצה לגבות. כמובן שעסקים זקוקים לשירותי ענן פי כמה וכמה. בין אם זה לצרכי עבודה כמו בסיס נתונים של מערכות CRM, מערכות פיתוח למפתחים או בוני אתרים, ובין אם לצרכי שירות אחסון בענן לכל עסק המחזיק אצלו לפחות מחשב אחד. בעלי עסקים חשופים לתקיפות וירוסים והאקרים ואם הם לא שומרים על החומרים שלהם, הם עלולים למצוא את עצמם מנהלים מלחמת חורמה נגדם, כאשר ידם של ההאקרים תמיד תהיה על העליונה.

בשביל להחליט מהו הצורך שלכם משירותי הענן, כדאי שתצרו קשר עם חברה הנותנת שירותי מחשוב לעסקים על מנת שתוכל להתאים עבורכם את הפתרון הטוב והיעיל ביותר עבורכם.

לקבלת פרטים להצעת מחיר לחצו כאן

לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות אלינו בטלפון 03-5599962 או באמצעות הטופס המצורף

אנא הזן את שמך
אנא הזן אימייל תקין
אנא הזן מספר התקשרות
Invalid Input

כניסה לחשבון אישי

שכחתם סיסמא?